Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na Google +  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Jak naprawić zepsuty (zniszczony) gwint?

Jak naprawić zepsuty (zniszczony) gwint?Może zastanawiałeś się czy jest możliwość naprawy zepsutego gwintu? Jak to zrobić? Mamy dla Ciebie rozwiązanie za pomocą, którego w szybki i łatwy sposób naprawisz zepsuty gwint. Do tego celu wystarczy zestaw naprawczy do gwintów z wkładkami firmy V-COIL.

W skład zestawu naprawczego wchodzi: gwintownik, wiertło (do M12), przyrząd do mocowania wkładek z pierścieniem regulacyjnym, trzpień do usuwania zabieraka wkładki oraz wkładki (tuleje) naprawcze. Wkładki wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej i są odporne na wysokie temperatury. Dzięki zastosowaniu wkładek można wzmocnić gwint w materiałach miękkich i o słabej wytrzymałości.


Gdzie można wykorzystać zestaw naprawczy do gwintów:
- naprawa gwintów pod świece zapłonowe w głowicach silników spalinowych,
- wzmacnianie gwintów w materiałach miękkich,
- naprawa uszkodzonych i zużytych gwintów,
- naprawa gwintów w drogich częściach,
- szerokie zastosowanie w elektronice, przemyśle samochodowym

Sposób użycia w pięciu krokach:
1) Wiercenie
Pierwszym krokiem jest oczyszczenie zniszczonego gwintu przy użyciu standardowego wiertła. Zestawy do M12 (1/2") zawierają odpowiedni rozmiar wiertła. Do naprawy gwintów pod świece zapłonowe nie jest konieczne zastosowanie wiertła jeśli posiadamy specjalny gwintownik do otworów pod świece zapłonowe. W przypadku zastosowania wygniataka, należy wywiercić otwór o większej średnicy.

Wiercenie

2) Sprawdzenie
Należy sprawdzić czy gwint i skok gwintownika jest taki sam jak śruby.

Sprawdzenie
3) Gwintowanie
Kolejnym krokiem jest wykonanie gwintu trzymającego wkładkę. Gwint robimy przy użyciu specjalnego gwintownika V-COIL. Podczas gwintowania zalecamy stosować oleje.

Gwintowanie
4) Instalowanie wkładki
Teraz należy umieścić wkładkę na narzędziu do instalowania i wyregulować pierścień nastawczy. Umieszczamy narzędzie z wkładką w otworze i zaczynamy wkręcać. Wkręcamy delikatnie bez dużego nacisku. Nie wykręcamy wkładki, ponieważ może to spowodować jej pęknięcie.

Instalowanie wkładki cz.1 Instalowanie wkładki cz.2

5) Usuwanie narzędzia
Po wkręceniu wkładki pozostaje nam usunięcie narzędzia instalacyjnego. Na koniec używamy trzpienia do usunięcia zabieraka wkładki. Dla dużych średnic wkładek można użyć szczypce wydłużone.

Usuwanie narzędzia

Po przejściu tych kroków mamy nowy, wytrzymały gwint.

Allegro i eBay

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro oraz eBay. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197