Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na Google +  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Jaką wybrać

Kosiarka elektryczna czy spalinowa? Jaką wybraćZa oknem co raz cieplej, słońce grzeje a nasza trawa w ogródku sama się nie skosi. Na pomoc przychodzą Ci kosiarki elektryczne, kosiarki spalinowe, podkaszarki lub dla posiadaczy dużych powierzchni ciągnik do koszenia trawy. Jaki sprzęt wybrać? Jaki będzie najlepszy dla mnie? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym artykule.


Na początku kilka podstawowych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając kosiarkę. Kosiarka powinna być bezpieczna, musi posiadać hamulec do zatrzymania noża i silnika. W przypadku kosiarek elektrycznych dodatkowym plusem jest zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Dla własnego bezpieczeństwa należy przeczytać instrukcję obsługi, zanim przystąpimy do pracy. Wiemy, że części osób nie chce się na to tracić czasu ale lepiej przeczytać niż później stracić zdrowie. Kolejnym parametrem jest ciężar kosiarki. Im jest ona lżejsza tym łatwiej będzie nam ją prowadzić czy przechowywać. Obecnie obudowy kosiarek są wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego, dzięki czemu są one odporne na korozję i uszkodzenia. A co jeśli coś się stanie z naszą kosiarką? Zanim dokonasz zakupu sprawdź gwarancję oraz gdzie znajduje się najbliższy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Kolejną ważną rzeczą są koła i regulacja wysokości koszenia. Jeśli chodzi o koła to im większe tym koszenie będzie łatwiejsze. Regulacja wysokości koszenia może ułatwić nam życie jeśli nasza działka delikatnie mówiąc zarosła. W takim przypadku ustawimy odpowiednią wysokości i idziemy lub jedziemy walczyć z trawą.
Teraz możemy zastanowić się jaki rodzaj kosiarki będzie dla nas najodpowiedniejszy. Można powiedzieć że wszystko zależy od wielkości naszego trawnika. Jeśli nasz trawnik jest nieduży i w pobliżu mamy gniazdko prądowe warto rozważyć zakup kosiarki elektrycznej. Jest ona lekka, tańsza oraz mniejszych gabarytów. W przypadku posiadania dużego trawnika może warto zaopatrzyć się w kosiarkę spalinową. Co prawda jest ona droższa i cięższa od elektrycznej ale nie musimy ciągnąć za sobą kilometrów przewodu. Możemy wybrać kosiarkę spalinową z napędem, wtedy możemy ustawić sobie prędkość kosiarki i nie potrzebujemy siły do jej pchania. Jeśli należysz do osób posiadających naprawdę dużą powierzchnię do skoszenia najlepszym rozwiązaniem jest ciągnik do koszenia trawy. Po prostu siadamy na maszynę odpalamy silnik i czerpiemy przyjemność z koszenia.
Jeśli nadal nie wiesz co wybrać skontaktuj się z nami a my Ci doradzimy. Dane kontaktowe znajdziesz tutaj.

W naszym sklepie internetowym możesz sprawdzić ofertę kosiarek. Jeśli czegoś potrzebujesz a tego obecnie nie ma w naszym sklepie napisz do nas.

Allegro i eBay

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro oraz eBay. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197