Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Typy spawarek dostępne na rynku

Typy spawarek dostępne na rynkuCzym takim jest spawarka? Jest to urządzenie służące do spawania ręcznego lub automatycznego. Na rynku znajdują się trzy główne rodzaje spawarek. Wybór spawarki powinien być podyktowany stosowaną metodą spawania. W artykule opiszemy poszczególne typy spawarek.

 


Spawarki możemy podzielić na trzy typy:
- MMA, to spawarki przeznaczone do spawania elektrodą otuloną,
- MIG-MAG, to spawarki przeznaczone do spawania w osłonie gazu, może on być obojętny (np. argon) lub aktywny (np. CO2),
- TIG, to spawarki przeznaczone do spawania elektrodą nietopliwą.

Spawarki MMA są urządzeniami do ręcznego spawania elektrodami otulonymi. Składają się z źródła prądu stałego lub przemiennego wraz z układem sterowania, przewodu z uchwytem elektrodowym oraz przewodu masowego z zaciskiem.
Spawarki MMA możemy podzielić na:
-spawarki transformatorowe
zasilają elektrodę prądem przemiennym o częstotliwości 50Hz. Ich prosta budowa, niska cena oraz mała awaryjność wpływaja na jej popularność. Spawarki transformatorowe są najczęściej wybierane przez majsterkowiczów, małe warsztaty lub firmy.
-prostowniki spawalnicze
Zasilają elektrodę prądem stałym, posiadają płynną regulację natężenia prądu spawania. Są to urządzenia o dużej masie. Wykorzystywane do prac produkcyjnych.
-spawarki inwertorowe
spawarki tego typu posiadają wiele zalet. Posiadają możliwość spawania wszystkimi rodzajami elektrod otulonych, mają mały ciężar,posiadają możliwość cyfrowego sterowania parametrami. Inwertor przekształca prąd o częstotliwości 50Hz na prąd o wysokiej częstotliwości.

Spawarki MIG-MAG są urządzeniami o dużej mocy i wielu przydatnych funkcjach. Tego typu spawarki przeznaczone są do spawania w osłonie gazu. Możemy spawać w różnych pozycjach a wydajność jest wyższa niż w przypadku spawania elektrodami otulonymi. Dokupując osprzę: uchwyt spawalniczy, reduktor gazu, gaz osłonowy, drut spawalniczy możemy stworzyć profesjonalne stanowisko spawalnicze.

Urządzenia TIG służą do ręcznego spawania elektrodami nietopliwymi. Spawarki tego typu mogą być wykorzystywane do spawania metodą MMA.

Allegro

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa Sp. z o.o.
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197
NIP: 5662029465