Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na Google +  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Kosa spalinowa Makita RBC3101

Kosa spalinowa Makita RBC3101Z pewnością wiele kos spalinowych używanych do „przemysłowego” koszenia (np. poboczy dróg) to modele wyposażone w głowice z żyłkami tnącymi. Każdy producent takich urządzeń ma jednak w swojej ofercie urządzenia z ostrzami metalowymi.

Kosy spalinowe z głowicą wyposażoną w żyłkę to urządzenia głównie do koszenia traw i niezbyt grubej roślinności. Świetnie sprawują się podczas pracy przy krawężnikach, podmurówkach ogrodzeń czy nawet wśród kamieni. Elastyczna żyłka bez problemu „dopasowuje” się do otoczenia. Jej pewną ułomnością jest fakt, że nie radzi sobie z roślinami o grubszych łodygach. Do koszenia chwastów czy usuwania krzewów, których grubość łodyg nie przekracza 2 cm, należy użyć kosy wyposażonej w stalowe ostrz tnące. Makita RBC3101 jest właśnie takim modelem, który standardowo jest oferowany z 4-zębnym ostrzem gwiaździstym. Użytkownik może opcjonalnie dokupić 8-zębne ostrze wirowe (też stalowe) lub głowicę z żyłką.

Makita RBC3101 to kosa należąca do grupy średnich maszyn spalinowych tego typu. Choćby ze względu na zastosowaną w niej jednostkę napędową. To 2-suwowa konstrukcja, która ma niewiele ponad 30 cm3 i dysponuje mocą niespełna 1 kW. Silnik pracuje z maksymalną prędkością obrotową 10.000 min-1. Z kolei ostrze tnące wiruje z 6800 obr./min. To dobre parametry, które pozwalają pracować prezentowaną kosą szybko i skutecznie.

Do zasilania prezentowanej kosy stosuje się mieszankę benzyny 95-oktanowej i specjalnego oleju, które są ze sobą zmieszane w proporcji 1:25. Na zbiorniku, którego pojemność wynosi 800 cm3, powinniśmy przy maksymalnych obrotach nieprzerwanie kosić przez ok. 1 godz. Silnik jest więc bardzo ekonomiczny.

Jednostka napędowa zastosowana w Makicie to klasyczne rozwiązanie gaźnikowe. Uruchamia się ją za pomocą startera linkowego. Sterowanie prędkością obrotową odbywa się płynnie za pomocą włącznika spustowego zintegrowanego w prawej części uchwytu w kształcie litery „E”. W manetce sterującej znajdziemy także przycisk „STOP”. którym wyłącza się kosę.

Jak każda maszyna spalinowa, tak i Makita RBC3101 wymaga systematycznych przeglądów i konserwacji. Jeśli sprzęt jest użytkowany zawodowo i pracuje praktycznie bez przerwy, należy codziennie oczyścić filtr powietrza i udrożnić kanał powietrza chłodzącego. Dodatkowo warto kontrolować stan ostrza pod kątem ubytków spowodowanych kontaktem z twardymi obiektami (np. kamieniami). Po każdym zakończonym tygodniu pracy wypadałoby sprawdzić i ewentualnie oczyścić rurę wydechową. Ważna jest również dbałość o kondycję świecy zapłonowej, która odpowiada za szybki rozruch i płynną pracę silnika. Można co jakiś czas oczyścić zbiornik paliwa. Wszystkie inne czynności konserwacyjno-naprawcze (np. regulację gaźnika i biegu jałowego) należy powierzyć wykwalifikowanym serwisantom.

Makita RBC3101 jest propozycją dla każdego, kto w swojej codziennej pracy spotyka się z terenem zarośniętym wysoką roślinnością o grubych łodygach. Standardowe wyposażenie maszyny w metalowe ostrze tnące sprawia, że sprzęt ten zrealizuje zadania, z którymi nie poradziłaby sobie głowica z żyłką.

źródło: informacja prasowa

Allegro i eBay

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro oraz eBay. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197