Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Wiertarko-wkrętarka Metabo 18 LTX Quick z przystawką PowerX3

Wiertarko-wkrętarka Metao 18 LTX X3 QuickMetabo od dawna jest znane z profesjonalnych wiertarko-wkrętarek akumulatorowych. Wśród 3 klas tych maszyn do najmocniejszej zalicza się modele oznaczone symbolem „LTX”. W ostatnich tygodniach do tej grupy maszyn dołączył nowy model BS 18 LTX Quick, który składa się z wkrętarki Metabo 18 LTX Quick oraz specjalnej przystawki Power X3.

Przystawka Power X3 służy do zwiększania momentu obrotowego wkrętarki. Odbywa się to poprzez 3-krotną redukcję prędkości obrotowej urządzenia. Tradycyjna wkrętarka, która nominalnie dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 38 Nm, po zastosowaniu Power X3 zmienia się w potwora dysponującego momentem obrotowym na poziomie 120 Nm. Przystawka przeznaczona jest do najmocniejszej wersji wkrętarki Metabo LTX wyposażonej, po pierwsze, w solidny akumulator Li-Power Extreme o napięciu 18 V i pojemności 3,0 Ah standardowo oferowany 3-letnią gwarancję, a po drugie, w system szybkiego montażu uchwytu narzędziowego o nazwie Quick. Przystawkę, która jest schowanym w aluminiowej obudowie zespołem przekładniowym, mocuje się beznarzędziowo na wrzecionie wkrętarki z 6-kątnym uchwytem 1/4” po uprzednim zdjęciu tradycyjnego uchwytu narzędziowego (w tym celu odciąga się tuleję blokującą i zsuwa uchwyt wiertarski). Przystawkę unieruchamia się we wkrętarce za pomocą klamry mimośrodowej. PowerX3 zakończona jest bardzo ciekawym uchwytem narzędziowym – wewnętrzna jego część to 6-kątny uchwyt 1/4”, a zewnętrzna to kwadratowy zabierak 1/2”. Takie rozwiązanie pozwala stosować zarówno bity z chwytem 1/4”, jak i nasadki z napędem 1/2” bez konieczności użycia dodatkowych adapterów. Wrzeciono przystawki obraca się z maksymalną prędkością 120 obr./min.

Metabo BS 18 LTX Quick jest już w standardowej wersji silnym sprzętem pozwalającym wiercić spore otwory i mocować pokaźne wkręty. W wersji z przystawką PowerX3 jest prawdziwym demonem mocy. Okazuje się bowiem, że 120 Nm momentu obrotowego pozwala bez problemu zamocować w drewnie wkręt o rozmiarach 12 x 600 mm, a nawet 16 x 800 mm. Są to więc bardzo duże wkręty. Żeby okiełznać urządzenie podczas najcięższych zadań, używa się specjalnej wydłużonej rękojeści bocznej. Dzięki niej praca wkrętarką jest bezpieczna.

Źródłem mocy w prezentowanym zestawie jest duet nowoczesnego 4-szczotkowy silnika z dwubiegową przekładnią (maksymalne obroty na I biegu wynoszą 450 min-1, zaś na II – 1450 min-1) oraz bardzo wydajnego akumulatora litowo-jonowego. Obroty motoru sterowane są włącznikiem spustowym, a ich kierunek ustawia się przełącznikiem słupkowym w uchwycie głównym. Jednostka napędowa posiada elektroniczny hamulec do natychmiastowego zatrzymywania obracającego się wrzeciona. Wybór odpowiedniego momentu obrotowego ułatwia przełącznik z 7 ustawieniami i w skrajnej pozycji uzyskujemy bezpośrednie przeniesienie napędu wykorzystywane podczas wiercenia. Ponadto urządzenie ma impulsowy tryb pracy, który umożliwia odkręcanie wkrętów o uszkodzonych łbach oraz ułatwia pozycjonowanie wiertła podczas wiercenia bez potrzeby wstępnego podkuwania. Z kolei akumulator Li-Ion o pojemności 3,0 Ah i napięciu 18 V pracuje pod kontrolą ESCP (Electronic Single Cell Protection).

www.portalnarzedzia.pl

Allegro

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa Sp. z o.o.
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197
NIP: 5662029465