Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na Google +  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Sprawdziany do gwintów i otworów

Sprawdziany do gwintów i otworówSprawdziany są przyrządami pomiarowymi, za pomocą których sprawdzamy, czy dany wymiar przedmiotu jest prawidłowy. W tym artykule przedstawiliśmy sprawdziany do gwintów zewnętrznych, wewnętrznych oraz do otworów.

 


Sprawdziany trzpieniowe gwintowe wykorzystywane są do sprawdzania gwintów wewnętrznych, czyli gwintów wykonanych w otworach. Do wymiaru M52 włącznie sprawdziany trzpieniowe do gwintów oferowane są na jednej rączce i mają symbol MSBg. Powyżej tego wymiaru sprawdziany przechodnie mają symbol MSCh, a nieprzechodnie MSCk i wykonywane są na oddzielnych rączkach. Podstawową tolerancją w sprawdzianach gwintowych trzpieniowych metrycznych i drobnozwojnych jest 6H. Sprawdziany mogą być wykonywane w tolerancji 6G lub innej.
Po za sprawdzianami gwintowymi trzpieniowymi istnieją sprawdziany pierścieniowe, które służą do sprawdzenia gwintów zewnętrznych, wykonanych na wałkach. W sprawdzianach pierścieniowych stronę przechodnią oznacza się symbolem MSRh, a nieprzechodnie MSRk. Standardową tolerancją dla sprawdzianów pierścieniowych metrycznych i niemetrycznych jest 6g.
Oprócz sprawdzianów do gwintów istnieją sprawdziany tłoczkowe do sprawdzania otworów. Do wymiaru M52 włącznie na jednej rączce znajduje się strona przechodnia i nieprzechodnia. Sprawdziany te mają symbol MSBa. Powyżej M52 sprawdziany występują na oddzielnych rączkach. Strona przechodnia ma symbol MSCb, a nieprzechodnia MSCc. Podstawową tolerancją sprawdzianów tłoczkowych do otworów jest H7. Sprawdziany mogą również występować m.in w tolerancji: D9, D11, E8, E9, F7, F8, H6, H8, J6, J7, K6, K7, N7, M7.

Jeśli potrzebujesz sprawdzianu zadzwoń do nas (23) 657 45 43 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Allegro i eBay

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro oraz eBay. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197