Dotacje i fundusze

Oferujemy pomoc oraz profesjonalne doradztwo przy wyborze i zakupie urządzeń na otwarcie własnej działalności gospodarczej ze środków z Urzędu Pracy oraz Funduszy Unii Europejskiej

Dotacje z Urzędu Pracy, Dotacje Unijne

Tylko u nas specjalne rabaty cenowe oraz szeroki wybór profesjonalnych narzędzi

Klauzula informacyjna

Dowiedz się więcej

VISNAR na facebook-u  VISNAR na Google +  VISNAR na YouTube  VISNAR na allegro

Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia do domu i ogrodu Narzedzia i materialy spawalnicze Elementy zlaczne, sruby, gwozdzie Profesjonalne elektronarzedzia i narzedzia reczne

Narzynki - narzędzia do gwintów zewnętrznych

Narzynki - narzędzia do gwintów zewnętrznychJak można wykonać gwint zewnętrzny, np: nagwintować pręt? Do tego celu można wykorzystać narzynkę, która służy do nacinania gwintów zewnętrznych. Jakie rodzaje narzynek dostępne są na rynku? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

 


Narzynki wykonywane są w jednej z trzech norm wymiarowych. Narzynki okrągłe do gwintów metrycznych zwykłych i drobnozwojnych, UNC, UNF, BSW, BSF oraz innych gwintów z wyłączeniem G i R wykonywane są według normy EN22568. Narzynki do gwintów rurowych wykonywane są według normy EN24231 a do gwintów rurowych stożkowych R według EN24230.
Można zadać sobie pytanie jaką narzynkę potrzebuję do wykonania mojej pracy? Najbardziej popularną narzynką jest narzynka do pracy w materiale o wytrzymałości max. 800 wykonana z materiału HSS bez skośnej powierzchni natarcia. Zastosować ją można do stali konstrukcyjnych, staliwa do Rm<800 MPa. Narzynka ze skośną powierzchnią natarcia (SPN) wykonana z materiału HSS, nadaje się do stali jak w przypadku narzynki 800. Jednakże nadaje się na do pracy na automatach, dzięki niej można wykonać wyższą jakość gwintu.
Do mosiądzu oraz brązu krótkowiórowego dobrym wyborem będą narzynki Ms wykonywane również z HSS. Narzynki Ms mają docierany gwint. Ostatnim typem narzynek są narzynki do stali nierdzewnej INOX wykonywane ze stali HSSE. Są one docierane ze skośną powierzchnią natarcia. Zastosować je można do stali nierdzewnej, aluminium odlewniczego lub żeliwa sferoidalnego. Narzynki INOX są koloru czarnego.

Sprawdź ofertę naszych narzynek w sklepie internetowym.

Allegro i eBay

Sprzedaż naszych towarów prowadzimy również na portalach aukcyjnych Allegro oraz eBay. Nasza nazwa to visnar_pl. Najlepszy towar i najniższa cena tylko u Nas.

Dane kontaktowe

VISNAR Centrala Narzędziowa
ul. Rzeczkowska 2   tel/fax. (23) 657 45 43
06-400 Ciechanów   kom. 692 976 862
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   kom. 608 499 197